10431135_10154829300175302_338517079134360251_o

Kącik Inspiracji

Masz ciekawy pomysł na druk 3D lub chcesz zrobić komuś prezent ? Teraz to nic trudnego wystarczy przyjść do naszego salonu a wykwalifikowana kadra na pewno pomoże w stworzeniu oryginalnej figurki.

Jednakże jesteś ambitną osobą i chcesz sam przygotować model ? Wystarczy, że przewiniesz stronę trochę niżej i skorzystasz z naszej listy darmowych programów do tworzenia modeli 3D.

Selfie w 3D

Aplikacje 3D – Zrealizuj swój projekt!

Rzuć okiem, na niektóre łatwe w użyciu aplikacje do modelowania 3D i druku 3D. Programy te nie wymagają doświadczenia w modelowaniu 3D, a obiekty tworzy się dosłownie w kilka minut.

Autodesk 123D Design

123D Projekt jest to proste narzędzie do tworzenia i edycji 3D, które obsługuje wiele nowych drukarek 3D.

Autodesk 123D Catch

Darmowy program do tworzenia obiektów 3D. Wykorzystuje on zdjęcia z aparatów fotograficznych lub telefonu, które następnie składa w chmurze dzięki czemu nie obciąża naszego sprzętu.

Autodesk Tinkerplay

Autodesk Tinkerplay to bezpłatna aplikacja, która pozwala zaprojektować i dostosować własne stworzenia i postacie na urządzeniu przenośnym i uczynić z nich prawdziwe przy użyciu drukarki 3D.

Sketchup

SketchUp to profesjonalne oprogramowanie, służące do modelowania trójwymiarowych obiektów – domów, statków kosmicznych, rzeźb itp. Bardzo dobrze sprawdza się ono również podczas projektowania i aranżacji dowolnego typu wnętrz czy ogrodów, oferując bogatą gamę gotowych komponentów.

 Meshmixer

Meshmixer jest doskonałym narzędziem do mashups 3D i remiksów. Można malować, rzeźbić własne projekty 3D lub z skorzystać z ponad 10000 modeli w galerii. Teraz bejmuje bezpośrednie wsparcie druku 3D

Skimlab

Skimlab Editor to bezpłatne demo w Internecie. Można go używać do tworzenia modeli 3D, zapisania na komputerze, załadowania i oczywiście wyeksportowania pliku do druku 3D OBJ

Blender

Blender jest bezpłatnym narzędziem do tworzenia grafiki trójwymiarowej, zarówno statycznej, jak i animacji. Jest narzędziem niezwykłym, z jednej strony minimalne rozmiary i dostępność za darmo, a z drugiej autentyczna konkurencyjność do takich pakietów jak 3DS MAX.

Sculptris

O tym programie mówi się, że pozwala z modelem zrobić to samo, co można zrobić z garścią gliny. I rzeczywiście, na starcie użytkownik dostaje do rąk kulkę wirtualnej gliny, z której za pomocą intuicyjnych narzędzi (wybrzuszanie, wygładzanie, szczelina, spłaszczanie, szczypanie) może wyrzeźbić swój model