Projektowanie 3D

Projektowanie – pod tym szerokim pojęciem mieści się kilka odrębnych kroków, które składają się na finalny produkt. Bardzo ważna jest koordynacja całego projektu, który w zależności od założeń i budżetu może uwzględniać:

Modelowanie 3D to proces tworzenia i przekształcania trójwymiarowych obiektów w programach wspierających projektowanie.  Na podstawie rysunków technicznych, modeler tworzy obiekty 3D, gotowe do wydruku 3D, bądź przygotowania form wtryskowych pod seryjną produkcję.

Modele 3D mogą być tworzone automatycznie bądź manualnie. Manualne tworzenie modeli geometrycznych jest podobne do rzeźbiarstwa. Modele 3D reprezentują obiekty 3D wykorzystując zbiory punktów zamieszczonych w przestrzeni trójwymiarowej. Punkty łączą się w struktury jak trójkąty. Obiekty przygotowywane do druku 3D muszą być rzeczywistymi bryłami, nie wizualizacjami. Grafik lub inżynier podczas tworzenia modeli musi zwrócić uwagę na to: Czy ściany się nie przecinają? Czy model, ma ściany o pewnej grubości (nie ściany o wartości „0″), Czy obiekt może zaistnieć w rzeczywistości? Czy ściany modelu się stykają i tworzą całość?

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym modelowaniem 3 – tworzeniem modeli przestrzennych z rysunków technicznych, a także z rysunków koncepcyjnych i szkiców. Zapewniamy kompleksową usługę projektowania 3D dla firm oraz osób prywatnych.

Koncepcja

Wszystko zaczyna się od przemyślanego i innowacyjnego pomysłu

Prototyp

Możliwość oceny najważniejszych walorów produktu na każdym z etapów projektowania to największa zaleta technologii druku 3D

Wizualizacja

Doskonałe pomysły zasługują na najlepsze formy ich prezentacji

Wdrożenie

Standaryzacja rozwiązań i tworzenie najdokładniejszej dokumentacji technicznej w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem technologów gwarantuje najwyższa jakość wykonania projektu

Powyższe fazy łączą z sobą różne dziedziny techniki, dlatego też współpracujemy z doświadczonymi specjalistami w swoich branżach. Wielokrotnie nagradzani absolwenci wydziałów form przemysłowych i wzornictwa ASP, inżynierowie, specjaliści w dziedzinie ergonomii, technologowie, zadbają by produkt spełnił wszystkie stawiane mu wymogi.

Projekt zostanie przedstawiony przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań do fotorealistycznej wizualizacji produktów.

O zachowanie wszelkich norm technicznych zadba wiedza naszych specjalistów wspomagana profesjonalnym oprogramowaniem.

Klientowi na każdym kroku przedstawiane są efekty prac i przeprowadzamy konsultację, tak aby początkowa idea przekształciła się w najwyższej jakości końcowy produkt.

Modelowanie 3D

 • Modelowanie 3D

  Na podstawie briefu,opisu,wizualizacji,rysunkow technicznych i koncepcyjnych

 • Dostosowanie modelu do druku

  Dopasowanie przesłanego modelu 3D do wymagań technicznych drukarki

 • Naprawa otrzymanych modeli

  Prace nad merytorycznymi błędami typu: nie stykanie się ścian, nakładanie się elementów, poprawa błędów siatki

 • Wycena

  Wycena dokonywana jest indywidualnie na podstawie czasu poświęconego na wykonanie usługi

Oprogramowanie z którego korzystamy:

ZBrush

ZBrush to program pozwalający na modelowanie 3D, rzeźbienie oraz malowanie. Jego prostota oraz intuicyjność sprawiają, że proces tworzenia przebiega płynnie i naturalnie. Dzięki zastosowaniu metody generowania miliardów wielokątów dał projektantom dotąd nieosiągalne możliwości tworzenia. Cały arsenał funkcji pozwala na uzyskanie optymalnego efektu dzięki połączeniu trzech podstawowych etapów: modelowania, teksturowania oraz renderingu.

ArctecStudio

Zawansowane opragramowanie 3D do skanowania,obróbki i montażu tylko dla skanerów Artec.

Korzystaj ze wszystkich zaawansowanych funkcji Artec Studio do skanowania i przetwarzania danych wyłącznie z skanerów 3D firmy Artec.

Oprogramowanie kompatybilne ze skanerami Artec 3D: Artec Eva, Eva Lite, Spider, Space Spider, L, S, M, MH, MHT.

Bentley Microstation

MicroStation to, zajmujące czołową pozycję na świecie, oprogramowanie wspierające projektowanie 2D i 3D oraz modelowanie informacji, przeznaczone w szczególności do stosowania w architekturze, inżynierii, w czasie budowy i eksploatacji; dla systemów dostawy mediów, dróg i kolei, mostów, budynków, sieci łączności, sieci kanalizacyjnych, zakładów przemysłowych, górnictwa i innych.

Geomagic Design X

Geomagic Design X (dawniej Rapidform XOR) jest jedynym oprogramowaniem do inżynierii odwrotnej, które łączy w sobie historię opartą na skanowaniu, z obróbką danych 3D. Pozwala stworzyć modele 3D edytowalne w innych oprogramowaniach CAD z zachowaniem drzewka projektu.

ZW3D

ZW3D jest zintegrowanym środowiskiem CAD/CAM, które zapewnia pracę z projektem od powstania pomysłu, aż do wdrożenia go do produkcji. Oprogramowanie ZWSOFT posiada bardzo przejrzysty oraz intuicyjny interfejs, który w dużej mierze wpływa na przyspieszenie procesu projektowania. Dzięki swojej dużej funkcjonalności ZW3D znalazło zastosowanie m. in. w: szeroko pojętym przemyśle mechanicznym, samochodowym, medycznym, projektowaniu drukarek 3D, form wtryskowych, obróbce CNC oraz wielu innych..