Szybkie Prototypowanie

Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z modelami. Przy tworzeniu prototypów wykorzystujemy wiele technik pozwalających jak najdokładniej odwzorować ostateczny produkt.

Szybkie Prototypowanie

Funkcjonalne prototypy 3D nawet w 24 godziny – od zaprojektowania po wykonanie
Z technologią druku 3D szybkie prototypowanie zyskuje nowe znaczenie

Szybkie Prototypowanie (Rapid Prototyping) jest wspólną nazwą dla zbioru różnych technologii i procesów wykorzystywanych w wytwarzaniu modeli bezpośrednio z plików 3D CAD, przy wykorzystaniu technologii przyrostowych. Szybkie Prototypowanie pozwala na drastyczne obniżenie kosztów (ok. 80%) i czasu (do 90%) wprowadzenia produktu – od wykonania koncepcji po produkcję.

Zastosowanie

Szybkie prototypowanie jest często stosowane na samym początku cyklu produkcji, głównie w celu wykonania prototypu przyszłego produktu. Wykonany prototyp nadaje się idealnie do wszelkiego rodzaju testów – zarówno pod kątem designu jak i funkcjonalności. Wszystko odbywa się przed rozpoczęciem produkcji seryjnej. Technologia szybkiego prototypowania znajduje zastosowanie niemalże w każdej dziedzinie – od branży filmowej po komponenty statków kosmicznych.

Zalecane technologie

Visijet PXL
Plastik PLA
Plastik ABS
Żywica VisiJet M3 Proplast
Poliamid PA2200

Od koncepcji do projektu

  1. wykonywanie prototypów detali
  2. przygotowanie prototypów
  3. konwertowanie dokumentacji płaskiej do bryłowej
  4. modelowanie elementów 3D
  5. wzornictwo przemysłowe i koncepcyjne
  6. wizualizacje elemntów mechanicznych i architektonicznych
  7. analiza ruchu części maszyn, fotorealistyczne renderingi
  8. drukowanie i skanowanie 3D
  9. analizy statyczne MES
  10. usługi dla uczelni wyższych, pracowników naukowych

Oferta

Krótkie serie produkcyjne

Kierując się Państwa potrzebami chcielibyśmy zaproponować doskonałe rozwiązania zarówno dla krótkich serii prototypowych jak i dla produkcji seryjnej. W zależności od wymagań proponujemy wykonanie formy wtryskowej prototypowej bądź seryjnej.

Korzyści i zastosowania druku 3D

Produkcja małoseryjna w technologii druku 3D pozwala pominąć tworzenie kosztownych form wtryskowych. Produkt jest gotowy w ilości od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk w ciągu kilku dni. Technologia pozwala produkować gotowe elementy z materiałów ABS, PLA oraz PA , a także z nylonu. Krótkie serie produkcyjne z wykorzystaniem druku 3D są świetnym rozwiązaniem dla firm chcących szybko reagować na zmiany rynkowe, nieustannie ulepszać swoje produkty oraz mieć pełną kontrolę nad wielkością produkcji, zachowując pełną opłacalność i elastyczność.

Po wykonaniu prototypu i sprawdzeniu jego poprawności z reguły przychodzi czas na wykonanie krótkiej serii prototypowej lub uruchomienie docelowej produkcji. W zależności od projektu, zapotrzebowanie na modele waha się od kilkunastu do kilkuset detali w przypadku krótkiej serii prototypowej oraz od kilkuset do milionów detali przy produkcji seryjnej..

Zalety

W celu redukcji kosztów i minimalizacji czasu realizacji dla krótkich serii prototypowych przygotowaliśmy kilka obudów do form wtryskowych, do których projektujemy oraz wykonujemy jedynie wkładki formujące (stemple i matryce).

Takie rozwiązanie pozwala sprawnie i szybko wykonać mniejsze ilości detali jak również wdrożyć niewielką produkcję po nieoczekiwanie niskiej cenie. Czas realizacji zleceń w zależności od stopnia skomplikowania detali i ich ilości mieści się w granicach od 2 do 6 tygodni. Dodatkowo żywotność wkładek formujących ze stali lub aluminium znacznie przewyższa żywotność form silikonowych lub kompozytowych wykorzystywanych w technologiach Vacuum Casting. Jeden komplet pozwala na wykonanie nawet kilku tysięcy detali i to nie z epoksydowych lub poliuretanowych ekwiwalentów, lecz z finalnego termoplastu o żądanych a nie jedynie zbliżonych właściwościach.

Zalecane technologie

Visijet PXL
Plastik PLA
Plastik ABS
Żywica VisiJet M3 Proplast
Poliamid PA2200

Nasze usługi

Parts In Minutes – Vacuum Grade – odlewanie próżniowe

Do wyprodukowania krótkich i średnich serii prototypów oferujemy serię poliuretanów RenPIM V-G (Vacuum Grade). Te żywice do prototypów są opracowane i zoptymalizowane do łatwego przetwarzania w urządzeniach do odlewania próżniowego. Technologia ta pozwala uzyskać z jednej formy do kilkudziesięciu doskonałej jakości prototypów o własnościach zbliżonych do typowych termoplastów (PP, ABS, HDPE).

Parts In Minutes – wtrysk niskociśnieniowy

Jeżeli wymagana jest większa liczba „termoplastycznych” kopii, można je odlać z systemów poliuretanowych Ren Parts In Minutes- do wtrysku niskociśnieniowego. Jest to gama produktów specjalnie opracowanych do przetwórstwa z użyciem urządzeń mieszająco-dozujących (niskociśnieniowych mieszarko-dozowników). W porównaniu do czasu produkcji przy wykorzystaniu tradycyjnych systemów poliuretanowych, kompozycje RenPIM pozwalają na wyprodukowanie detali do 40 razy szybciej (do 40 części na dzień). Oznacza to, że możemy mieć dostępne w ciągu zaledwie 15 minut prototypy i detale, które symulują wyglądem i właściwościami wtryskowe tworzywa termoplastyczne.

Oferta

Makiety architektoniczne

W naszej pracy wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie jak i tradycyjne metody tworzenia modeli oraz makiet architektonicznych. Łączymy szybkie prototypowanie (druk 3D), wycinanie laserowe oraz bogate doświadczenie naszych modelarzy, aby dostarczyć produkt jak najwyższej jakości.
Nasz wykwalifikowany zespół pomoże stworzyć zarówno koncepcyjny model jak i pełną szczegółową prezentację obiektu.

Zalecane technologie

Visijet PXL
Plastik PLA
Plastik ABS
Żywica VisiJet M3 Proplast
Poliamid PA2200

Rodzaje makiet

Makiety budynków
Makiety architektoniczne
Makiety przemysłowe
Makiety monochromatyczne
Makiety urbanistyczne
Makiety zagospodarowania przestrzeni

Oferta

Zalety druku 3D w tworzeniu makiet?